Przemysł

Jak chciwość spowolniła nasz rozwój: historia Tesli

By 12 marca 2020 No Comments

Jestem pewien, że trudno sobie wyobrazić posiadanie pieniędzy lub wykonywanie pracy tylko po to, aby zarobić więcej, ponieważ dorastałem w kapitalistycznym narodzie Ameryki i mogłem w jakiś sposób spowolnić proces ewolucyjny. Jesteśmy gotowi myśleć inaczej. No cóż. . . rzeczywiście ma! Zrobiłem trochę badań, więc nie musisz. Dzięki mi później. Pozwól mi najpierw rozwinąć tę kwestię. Gimnazjum, do którego uczęszczałem, jeśli historia zrobiła to dobrze, powinno być nazwane „Jardine Telsa Junior Academy”, w przeciwieństwie do akademii „Edison”. „Tesla” oczywiście pochodzi od człowieka, który miał jeden z największych mózgów, jaki kiedykolwiek żył na powierzchni tej planety. Czas Nikoli Tesli jest teraz!

Tesla był geniuszem na czele, dzięki któremu prąd przemienny stał się ważną częścią naszego życia. Który konkurował z innym wynalazcą Thomasem Edison prądem stałym. Gdy historia czyta w tej sprawie, była to raczej jednostronna rywalizacja. Skromny człowiek w Tesli, którego głównym celem w życiu było wykorzystanie naturalnej energii Ziemi poprzez wykorzystanie odpowiednich częstotliwości (Wieża Wardenclyffe). W ten sposób mógłby wytwarzać bezpłatną / zrównoważoną energię elektryczną, aby zaopatrywać cały świat! Vs. Chciwy szaleniec w Edison, którego jedynym celem była sława i fortuna. O co zadba za wszelką cenę. Thomas Edison posunąłby się nawet do zabijania dużych zwierząt przed tłumem jako propagandy. Kiedyś upiekł słonia, aby udowodnić, że prąd przemienny Tesli był zbyt niebezpieczny. Najgorsze ze wszystkich jego kampanii wymazowych była egzekucja Williama Kemmlera (pierwsza śmierć z fotela elektrycznego). Zasadniczo był to eksperyment mający udowodnić, co AC zrobiłby danej osobie. Mając nadzieję, że uzna swoje wnioski AC za fakt. Thomas Edison znał zarówno geniusz Tesli, jak i jego skromną naturę. Jako oportunista Edison wykorzystał to w pełni. Wynajmij Teslę (lata przed kampanią wymazu), aby naprawić silniki zasilające jej wersję prądu stałego. Tesli powiedziano, że jeśli uda mu się naprawić silniki w fabryce Edisona, dostanie 50 000 $. Po tym, jak Tesla pomyślnie ukończył pracę, Edison powiedział mu, że to tylko żart i nie zapłaciłby mu pieniędzy. Doprowadziło to do nieuchronnej rezygnacji Nikoli Tesli z firmy Edisona.

Edison był znany z kradzieży pomysłów Tesli spośród wielu innych i przekazywania ich jako własnych. I. e Zdjęcia rentgenowskie. Patrząc wstecz, Edison wydawał się rodzajem dziwki patentowej. Rozumiał patentowanie pomysłów, które znacznie przekraczały jego kolegów. To pozwoliło mu zatrudnić jedne z największych umysłów swoich czasów, aby opatentować TWOJE wynalazki. Thomas Edison nie był sam, jeśli chodzi o wykorzystanie dobrodusznej duszy Tesli. Wkrótce po oddzieleniu się od firmy Edisona niektórzy inwestorzy zwrócili się do niego. Alfred S. Brown (lider West Union) i Charles Peck (prawnik z Nowego Jorku). Dwaj mężczyźni wierzyli w prąd przemienny Tesli i chcieli sfinansować „Tesla Electric Company”. Co uzyskałby po wyrażeniu zgody na podzielenie połowy swoich praw patentowych na swój system klimatyzacji. W zamian za finansowanie. To jego drugi strzał do własnej firmy elektrycznej. Pierwszą firmą była „Tesla Electric Light Company”, z której ostatecznie została wyparta. Pozostawiono tylko bezwartościowy certyfikat akcji. Czy już widzisz wzór?

Nikola w końcu stał się odnoszącym sukcesy biznesmenem, którym chciał być. Tak się wydawało. W końcu sprzedał swój patent na silnik prądu przemiennego George'owi Westinghouse za 25 000 USD w gotówce / 50 000 USD w rachunkach + tantiemy. W tym momencie (1890) Tesla był gotowy do kontynuacji swojego kolejnego wielkiego wynalazku, który był napędzany odkryciem „energii bezprzewodowej”. Rosnąca jego sława i większa niż kiedykolwiek marka, przerażały jego przeciwników. Umieść kampanie oszczerstwa powyżej. Które były również skierowane do partnera Tesli Westinghouse. W szczytowym chaosie i niemożności opracowania lepszego projektu dla obecnego systemu AC. Westinghouse w końcu zadziałał. Wycofał się z projektu Tesli (finansowanie) i udało mu się przekonać Nikolę do zrekonstruowania kontraktu, który kiedyś wypłacił mu tantiemy (2,50 USD za moc generowaną przez każdy silnik).

Trend, że Tesla był genialnym inżynierem, ale brakowało mu chciwości, by odnieść sukces jako biznesmen. Wynalazłby lub odkrył wiele największych odkryć w nauce. Taki, który pomaga nam w codziennym życiu. Również w tym pokoleniu. Myślę, że był on tak daleko przed swoim czasem, że jego odkrycia będą nadal pomagać w uwalnianiu naturalnych sił tego wszechświata w nadchodzących latach. Niektóre z jego najbardziej udanych przedsięwzięć biznesowych to „The Niagra Falls Power Co.” Niestety jego wkład jest maskowany przez insygnia Westinghouse. To, co najlepsze, to „cewka Tesli”. Ale ta, której nigdy nie widział, przyniosła owoce i stała się obsesją Nikoli Tesli na punkcie życia - Wardenclyffe. Wieża, która wykorzystałaby całą naturalną energię krążącą wokół naszej planety, aby rozdzielić ją jako darmową energię. Tylko poprzez przekierowanie częstotliwości naturalnych. Projekt otrzymał początkowo dużo pieniędzy, ale kiedy JP Morgan (główny Funder) otrzymał wiatr, który został zbudowany w celu generowania darmowej energii elektrycznej, zrezygnował. Jeśli nie można go było zmierzyć z zyskiem, był on bezużyteczny dla biznesmena. Tylko dobry człowiek zrobiłby to, co słuszne, aby ulepszyć ludzkość. JP Morgan i wielu innych „biznesmenów” tamtych czasów nie było. Produkcja wież w końcu się zatrzymała, co już nigdy nie nabrało tempa. Po śmierci Tesli FBI poszło do swojego nowojorskiego apartamentu hotelowego i ukradło całą swoją pracę. Niektórzy uważają, że technologia Wieży Wardenclyffe znana jest dziś jako HAARP. Program kontroli pogody, który wykorzystuje zmiany częstotliwości do manipulowania wzorcami pogodowymi.

Jeśli celem tego artykułu było poinformowanie Cię o wszystkich wspaniałych rzeczach odkrytych przez Nikolę Teslę, mógłbym kontynuować. Ten człowiek stał za tyloma niesamowitymi projektami. Niektóre projekty, które były tak daleko przed jego czasem, musiały być dla niego zakończone przez ludzi takich jak Steve Jobs. Zachęcam do samodzielnego znalezienia go w Google. Jednak głównym celem tego utworu było wyjaśnienie, że chciwość może spowolnić nasz rozwój. Wyobraź sobie, że finansowanie nigdy nie spowolniłoby Tesli. Jak daleko by zaszedł? Czy mielibyśmy skandaliczne koszty energii jak dzisiaj? Wyobraź sobie, że wszyscy inni ludzie, którzy wymyślili genialne wynalazki, rzeczywiście otrzymali odpowiednie opłaty. Zamiast tego zostali pominięci, ponieważ opatentował ich lepszy biznesmen. Jestem pewien, że zdarzało się to wielokrotnie w historii. Chciwość sprawia, że ​​jest brzydka. Prawdziwy nadludzki prawie wyszedł z podręczników historii, ponieważ opatentował tysiące pomysłów, które nie były jego własnymi. Ile razy słyszałeś o dorastaniu Edisona? Historia wydaje się preferować tych, którzy mają najwięcej pieniędzy. Co samo w sobie jest parodią. Ideą i celem pieniądza jest utrzymanie kontroli. Który działał dobrze dla niektórych 1% w najnowszej historii. Dla reszty genialnych umysłów? Jesteśmy zmuszeni żyć życiem, które nie zawsze pozwala nam korzystać z własnych naturalnych zdolności. Wszystko dla kapitalizmu. Tak długo było zabawnie, ale teraz nie widzisz czasu! Potrzebujemy nowego systemu monetarnego. Taki, który nie powstrzymuje prawdziwego geniuszu.