Motoryzacja

Wskazówki dotyczące lepszej opieki stomatologicznej

By 13 marca 2020 No Comments

Jaką pierwszą rzecz zauważysz, kiedy z kimś porozmawiasz?

Odpowiedź to po prostu „uśmiech”, piękny uśmiech to coś, czego wszyscy pragniemy. Kształtuje naszą osobowość, daje nam pewność siebie, a także pomaga w innych obszarach, np. B. na rozmowach kwalifikacyjnych, spotkaniach itp.

Choć są dla nas bardzo ważne, niefortunne jest to, że w dzisiejszych czasach ludzie mniej dbają o swoje zęby niż o komfort. To jest powód, dla którego dziś większość ludzi na całym świecie cierpi na różne problemy dentystyczne.

Według raportów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) prawie 95% dzieci i 100% dorosłych cierpi na jakąś formę choroby zębów.

Jednym z takich scenariuszy jest to, że nie można znaleźć jednego domu, w którym co najmniej jeden członek rodziny nie cierpi na choroby jamy ustnej. W szczególności ból zęba i próchnica nie są już uważane za problem.

Ta sytuacja jest naprawdę niepokojąca i większość z nich należy winić za nas. Tak, to prawda, jak wspomniano wcześniej. Nasze złe nawyki stają się coraz lepsze. Aby uzyskać lepsze zdrowie jamy ustnej, musisz przestrzegać podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji jamy ustnej.

Zanim przejdziemy do tych zaleceń, chcemy wyjaśnić, że te porady nie są czymś, o czym jeszcze nie słyszeliśmy. Oto niektóre podstawowe zasady, których wszyscy powinniśmy przestrzegać. Zacznijmy od:

1) Codziennie myj zęby: Od dzieciństwa najbardziej podstawową rzeczą, jakiej nas nauczono, jest mycie zębów dwa razy dziennie. Jest to w zasadzie pierwsza rzecz, którą powinniśmy wszyscy zrobić rano.

Ale ilu z nas to śledzi?

Odpowiedź jest bardzo prosta: „bardzo mało”.

Szkoda, że ​​nie możemy przestrzegać tej prostej zasady tylko dlatego, że jesteśmy zbyt leniwi, aby to zrobić. Na dłuższą metę lenistwo kosztuje nas bardzo dużo. Ten problem był wcześniej przeznaczony tylko dla dzieci, ale teraz rozprzestrzenił się na wszystkich bez względu na grupę wiekową. Powtarzamy więc raz jeszcze, może po raz dziewiąty, codziennie myjemy zęby.

2) Wybierz odpowiednią szczoteczkę do zębów: Kiedy mówimy o codziennym myciu zębów, często zapominamy o najważniejszej części „szczoteczki do zębów”. Powszechnie wiadomo, że szczoteczek należy używać, dopóki nie sinią i nie wypadną wszystkie szczeciny, co jest całkowicie błędne. Zawsze wymieniaj szczotkę co 3 miesiące. Upewnij się, że wybierasz szczoteczkę do zębów, której głowa i włosie mogą dostać się do szyjki macicy.

3) Unikaj suchości w ustach: Suchość w ustach powoduje wiele chorób. Aby chronić przed próchnicą, ślina musi regularnie przepływać przez usta. Po zatrzymaniu jesteś gotowy na serię chorób zębów. Najlepszym sposobem na utrzymanie śliny w ustach jest picie dużej ilości wody. Możesz również wziąć pod uwagę leki, ale nie zawsze działają.

4) Unikaj śmieciowego jedzenia i szkodliwych produktów: Nasze zdrowie jamy ustnej zależy w dużej mierze od tego, co jemy. Normalna osoba ma tendencję do szukania różnych śmieciowych produktów i właśnie tam pojawiają się problemy. Nadmierne ilości tych pokarmów obciążają nasze zęby, powodując ból zęba, blade i żółte zęby, a nawet ubytki. Zawsze staraj się odpowiednio traktować priorytetowo tylko domowe potrawy i pędzle / nici dentystyczne.

5) Odwiedź swojego dentystę: Ze wszystkich porad może to być najtrudniejsze dla tych, którzy po prostu nienawidzą wizyty u dentysty. Możesz nie lubić swojego dentysty, ale zaufaj nam. Regularna wizyta to najmądrzejszy sposób. Twój dentysta wie wszystko o zębach. Podczas rutynowych kontroli dokładnie je zbada i może zasugerować ci niektóre leki. Krótko mówiąc, możemy powiedzieć, że musisz zobaczyć się z dentystą, aby uzyskać zdrowe i jasne zęby.

Wszyscy znamy powyższe wskazówki. po prostu za nimi podążamy. W końcu nasze zęby są jak nasza linia życia; Traktuj ich odpowiednio, aby prowadzić szczęśliwe życie.