Jeżdżę na nartach od 16 lat. Nie nazwałbym siebie wielkim narciarzem, ale z drugiej strony powiedziałbym, że mogę się zabezpieczyć na różnych trasach, w tym na zdradzieckich podwójnych czarnych diamentach. OK, nie są podstępni, chyba że nigdy wcześniej nie jeździłeś na nartach. W takim przypadku prawdopodobnie zabiłbyś się, gdybyś go prowadził. Są jednak bardzo wymagający, a ośrodki narciarskie w Vermont mają całkiem niezłe.

Chociaż naprawdę lubię jeździć na nartach w Stowe, które znajduje się w północnym centrum Vermont, moim ulubionym biegiem z dwoma czarnymi diamentami jest Killington, Outer Limits. Jest to bardzo szeroki stok z pięknymi stokami mogulowymi i jeśli zaczniesz stok wystarczająco wcześnie rano, możesz uzyskać ładny świeży śnieg.

Jednak obecnie staram się trzymać z dala od stoków mogul, ponieważ wolę jeździć na nartach na świeżym powietrzu w stanie Green Mountain. Robię kilka czarnych diamentów, ale ograniczam się głównie do niebieskich kwadratów. Uważam, że moje kolana, mięśnie czworogłowe i ścięgna podkolanowe trwają dłużej przez cały dzień.

Mając to na uwadze, mam kilka wskazówek, kiedy planuję wyjazd na narty do Vermont. Bez względu na to, do którego obszaru narciarskiego jedziesz, Okemo, Killington, Stowe, Sugarbush i lista jest długa, spróbuj jeździć na nartach w ciągu tygodnia. Od poniedziałku do czwartku, a czasami w piątek na stokach jest bardzo mało ruchu. Ma to sens, ponieważ większość ludzi pracuje lub powinna działać w moim przypadku.

Jeśli mieszkasz w hotelu, pensjonacie, motelu lub domku, zapytaj recepcję lub gospodarza, czy mają zniżki na bilety. Większość, jeśli nie wszystkie, ośrodki w Vermont oferują pewnego rodzaju zniżki na bilety na wyciągi. Więc jeśli tak naprawdę nie chcesz płacić pełnej ceny, zapytaj o rabat. Zazwyczaj jest to od 5 do 10 USD, ale możesz liczyć na szczęście, jeśli prowadzą promocje i otrzymują większą zniżkę.

Jeśli chcesz jeździć na nartach w weekend, wypróbuj mniejsze ośrodki narciarskie. Odkryłem, że większość mieszkańców w weekendy trzyma się z dala od głównych ośrodków, aby uniknąć tłumów (nie wiedzą, czym są tłumy, dopóki w sobotę nie jeżdżą na Poconos w górach wschodniej Pensylwanii) ) napęd. Mniejsze ośrodki narciarskie są zwykle tańsze i chociaż nie oferują tylu tras, co większe, oferowane trasy są trudne nawet dla najbardziej wymagających narciarzy. Możesz przeszukać dział podróży i turystyki Google Vermont, który powinien wysłać Ci pełną listę wszystkich ośrodków narciarskich w Twoim stanie.

Jak w większości ośrodków narciarskich i w Vermont, jeźdź na nartach, gdy wszyscy jedzą lunch, i jedz lunch, gdy wszyscy są na stokach. Normalny czas na lunch trwa od jedenastej czterdzieści pięć do około drugiej po południu. Wtedy większość ludzi siedzi w lożach, żeby jeść. Polecam pójść na stok zaraz po otwarciu (zwykle około 8:00), a następnie zjeść lunch o 11:00 i zakończyć o 11:00 czterdzieści pięć. Kiedy wszyscy wejdą, wyjdź.

Nawet z najlepszymi wskazówkami na świecie od czasu do czasu spotkasz tłumy. Nie przejmuj się i pamiętaj, że jesteś w Vermont i jeździsz na nartach jedne z najpiękniejszych gór na świecie.